Jak sprawdzić prędkość Internetu? Poradnik

Długo wczytują ci się strony internetowe, a może chcesz sprawdzić, czy dostawca internetu cię nie oszukuje w tym poradniku dowiesz się, jak w prosty sposób sprawdzić prędkość internetu. Żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny upewnij się, że urządzenie, z którego będziesz wykonywał test jest jedynym podłączonym urządzeniem do internetu wyłącz także wszystkie aplikacje i programy działające w tle mogące korzystać z internetu np. programy antywirusowe, poczta, platformy dystrybucji cyfrowej.

Z poniższych sposobów dowiesz się, jaka jest twoja prędkość pobierania (ten parametr określa, z jaką szybkością będą się ładować strony internetowe, odtwarzać filmy, czy muzykę, a także pobierać pliki), prędkość wysyłania (pokazuje, z jaką prędkością możemy np. wrzucać zdjęcia lub filmy na media społecznościowe), opóźnienie (czyli ping określa, ile czasu potrzeba, aby nasz łącze internetowe połączyło się z serwerem im niższy ping tym, szybszy jest nasz internet). Pamiętaj najlepiej wykonać kilka testów z rzędu i wyciągnąć średnią.

Jak sprawdzić prędkość Internetu – sposób nr 1

Do tego sposobu nie jest nam potrzebny żaden program czy aplikacja. Wchodzimy na stronę www.speedtest.pl klikamy w napis start a po chwili dowiemy się, jaka jest nasza prędkość pobierania, wysyłania i opóźnienie. Strona daje nam także możliwość rejestracji po zalogowaniu można zapisywać swoje wyniki.

Jak sprawdzić prędkość Internetu – sposób nr 2

Drugim prostym sposobem jak sprawdzić prędkość Internetu są aplikacje mobilne np. Meteor:Speed test for 3G, 4G, 5G Internet & WiFi dostępna na urządzeniach z androidem i iOS. Aplikacja jest prosta i intuicyjna w obsłudze wystarczy kliknąć w meteor i po chwili mamy znów wszystkie dane aplikacja wyróżnia się tym, że można sprawdzić szybkość naszego Internetu w 27 najpopularniejszych aplikacjach i grach np. Snapchat, Facebook, Netflix czy Spotify. OpenSignal to kolejna aplikacja mobilna jest chyba najbardziej rozbudowana aplikacja tego typu oprócz zwykłego testu prędkości oferuje także opcje namierzenia najbliższego nadajnika LTE i pokazać go na kompasie.

Jak sprawdzić prędkość Internetu – sposób nr 3

Network Speed Test to kolejny program, w którym nie potrzeba specjalistycznej wiedzy do sprawdzania prędkości naszego łącza internetowego, uruchamiamy program klikamy start i mamy dostęp do informacji o prędkości pobierania, udostępniania oraz opóźnienia. Zaletą programu jest, że wyniki przedstawia w formie minimalistycznego diagramu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *