Jak udostępnić Internet z telefonu na komputer? Poradnik krok po kroku!

Udostępnienie Internetu z telefonu wydaje się rzeczą skomplikowaną, jednak wcale takie nie jest. W gruncie rzeczy wystarczy kilka kliknięć na smartfonie, aby już po chwili cieszyć się z WiFi w ramach pakietu danych od operatora. Ten prosty poradnik krok po kroku powie, jak udostępnić Internet z telefonu na komputer!

Najpierw upewnij się, że Twój komputer odbiera sygnał WiFi

Starsze komputery nie zawsze mają dostęp do sieci WiFi. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, wystarczy wyszukać menadżera urządzeń w pasku start. Tam rozwiń pozycję Karty sieciowe i upewnij się, że masz kartę, w której nazwie znajduje się „wireless”, tzn. „bezprzewodowa”. Jeśli tak – masz szczęście. Twój komputer może odbierać udostępniany z telefonu Internet. Jeśli nie – niestety, musisz pozostać przy Internecie z kabla.

Sprawdź, czy smartfon ma funkcję Hotspot i zmień ustawienia

Większość obecnych smartfonów oferuje możliwość udostępniania Internetu z telefonu na komputer. Zwykle na rozwijanym pasku narzędzi znajdziesz ikonkę z podpisem „Hotspot”, którą należy przytrzymać, aby zmienić jej ustawienia. Jeśli jednak nie ma jej na pasku, nie martw się – wejdź w ustawienia telefonu i znajdź kategorię „przenośny hotspot”. Następnie wybierz opcję „skonfiguruj hotspot WiFi”, aby ustawić nazwę sieci oraz hasło. To bardzo ważne! Bez mocnego hasła, Twój telefon będzie narażony na atak hakerów, którzy bez problemów będą mogli podłączyć się do Twojego WiFi. Konsekwencje niezabezpieczenia sieci mogą być bardzo poważne, jednak są one łatwe do uniknięcia. Poza hasłem, większość telefonów oferuje również moc zabezpieczeń.

W ustawieniach niektórych smartfonów znaleźć można również limit urządzeń, który może połączyć się z Twoją siecią. Dla pełnego bezpieczeństwa, limit ten ustal na jedno urządzenie – Twój komputer. Teraz możesz udostępnić Internet z telefonu na komputer.

Pamiętaj, że udostępnianie sieci hotspot jest obciążające dla baterii telefonu. Jeśli nie korzystasz z sieci, wyłącz ją. Pomoże to konserwować moc akumulatorka.

Podłącz się do sieci WiFi

W pasku start wpisz „WiFi” i otwórz ustawienia sieci WiFi. Następnie włącz ją, a poniżej pojawią się dostępne sieci. Wybierz tę, której nazwę ustaliłeś w poprzednim kroku i wpisz hasło. Teraz Twoje WiFi powinno już działać.

WiFi znaleźć możesz również na pasku otwartych aplikacji, w prawym jego rogu. Po najechaniu na ikonkę kuli, pojawić powinno się „Brak połączenia”. Tam również znaleźć możesz swoją sieć WiFi.

Jeśli komputer nadal ma problem z połączeniem internetowym, upewnij się, że włączyłeś w telefonie przesyłanie danych mobilnych, z których korzysta sieć. Pomóc może też zbliżenie telefonu do komputera bądź sprawdzenie zasięgu sieci komórkowej.

Jak widać, łatwo jest Internet udostępnić z telefonu na komputer w kilku prostych krokach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *