Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Poradnik krok po kroku

Jedną z najczęściej używanych funkcji telefonu komórkowego jest możliwość robienia zdjęć. Współczesne smartfony w większości przypadków są wyposażone w aparaty wysokiej jakości. Stabilizacja obrazu czy opcja zdjęcia panoramicznego to tylko niektóre z wielu zalet, które sprawiły że wbudowane w telefony matryce fotograficzne niemal całkowicie wyparły lustrzanki i inne kompaktowe aparaty. Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Operacja ta jest prosta i możliwa do wykonania z poziomu każdego komputera.

Przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer – poradnik dla początkujących

Wszystkie pliki są magazynowane w pamięci telefonu lub na karcie SD – znaleźć je można najczęściej w galerii zdjęć lub w innym menadżerze folderów urządzania mobilnego. Warto pamiętać o tym, że przenosząc zdjęcia do pamięci komputera pliki te wciąż będą się znajdować w naszym smartfonie. Jak zatem rozpocząć całą operację zgrywania plików na komputer? Przydatny okazuje się w takim przypadku kabel USB, który z jednej strony jest zakończony wejściem ładowania telefonu komórkowego, natomiast z drugiej umożliwia łatwe podpięcie do komputera.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer?

Połączenie USB pozwala na odtwarzanie na ekranie komputera wszystkich plików, które znajdują się w telefonie komórkowym. Mogą to być pliki graficzne, dźwiękowe lub nawet całe dokumenty tekstowe. Czynność ta jest możliwa do wykonania również w odwrotnym kierunku – przeniesienie pliku z komputera na telefon jest równie łatwe. Jeśli kabel USB jest podłączony prawidłowo to w folderze „Mój komputer” pojawi się ikona urządzenia mobilnego. Klikając w odpowiednią zakładkę ze zdjęciami można w łatwy sposób je kopiować i przenosić z poziomu komputera. Jeżeli ikona urządzenia mobilnego nie pojawia się na ekranie, należy sprawdzić czy telefon jest odblokowany – niektóre urządzenia pozwalają na dostęp do treści smartfona dopiero po wpisaniu odpowiedniego hasła lub narysowaniu wzoru graficznego.

Alternatywny sposób na przeniesienie zdjęć z telefonu do komputera

W przypadku braku odpowiedniego złącza USB lub uszkodzenia tego typu wejścia w komputerze możliwe jest zgranie zdjęć ze smartfona przy użyciu jednego z dysków internetowych. Posiadając dostęp do internetu mobilnego w swoim telefonie komórkowym wystarczy założyć odpowiednie konto, tworząc chmurę internetową, a następnie zaznaczyć odpowiednie zdjęcia w telefonie i wybrać opcję „Zapisz na dysku”. Po paru chwilach zdjęcia te powinny pojawić się na przypisanym koncie, a po zalogowaniu w przeglądarce internetowej komputera do wybranego dysku internetowego możliwe będzie pobranie ich do pamięci laptopa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *