Najbardziej popularne aplikacje na Androida w 2021 roku. Co pobieraliśmy najczęściej?

Aplikacje mobilne umożliwiają użytkownikom łatwy i wygodny dostęp do wybranych treści. Osoby korzystające ze smartfonów decydują się najczęściej na wybór oprogramowania, które jest najbardziej przydatne w ich codziennym funkcjonowaniu. Oto aplikacje, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników smartfonów z Androidem!

Najchętniej pobierane aplikacje

Najczęściej instalowanymi aplikacjami są od lat te z kategorii „Społecznościowe”. Mowa tutaj o Facebooku, Messengerze oraz Instagramie, które od pewnego czasu stanowią główne narzędzie komunikacji oraz przekazywania informacji. Dużą popularnością cieszą się również Youtube i Netflix, czyli aplikacje streamingowe, które umożliwiają oglądanie filmów ulubionych twórców i premier kinowych na małym ekranie. To właśnie dział rozrywki jest najprężniej rozwijającą się kategorią aplikacji mobilnych na system Android – do wyżej wymienionych platform bez cienia wątpliwości można dodać również Twittera, Spotify i Shazam, bez których wielu użytkowników nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania.

Które aplikacje na Androida są najpopularniejsze?

Fenomen popularności aplikacji mobilnych znajduje przełożenie również na sferę randkową – Tinder jest jedną z najpopularniejszych platform randkowych, która umożliwia poznawanie nowych znajomych i poszukiwanie miłości. Obok niego w sklepie z aplikacjami mobilnymi można znaleźć kilkadziesiąt mniej znanych aplikacji towarzyskich. Jedno jest pewne – mobilne aplikacje znacząco przyczyniły się do rozwoju tego typu portali, które jeszcze kilkanaście lat temu nie rozwijały się tak prężnie. Nie można jednak zapominać, że obok potrzeby społecznej każdy człowiek dąży do samorozwoju. Z tego powodu popularnymi aplikacjami na system Android są platformy do nauki takie jak Duolingo czy Quizlet, a także sklepy z książkami elektronicznymi, takie jak na przykład Legimi.

Które aplikacje cieszą się w 2021 roku szczególną popularnością?

W 2021 roku niezwykłą popularnością cieszyła się aplikacja Tik Tok, co zresztą miało swoje przełożenie w częstotliwości pobrań tej platformy przez użytkowników. Tik Tok umożliwia udostępnianie krótkich nagrań wideo, często o zabarwieniu humorystycznym, przez co stał się medium wykorzystywanym przez influencerów i osoby publiczne do kontaktu ze swoimi obserwującymi. Aplikacje mobilne to lustro, które doskonale prezentuje potrzeby i pragnienia ludzi XXI wieku. Najpopularniejsze i najczęściej pobierane platformy są tym czego potrzebuje społeczeństwo w danej chwili – to jest prawdziwa przyczyna ich ogromnej popularności i coś co sprawia, że bez aplikacji w smartfonie trudno wyobrazić sobie życie w świecie postępującej cyfryzacji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *