Jak szybko i skutecznie rozbudować profil na Instagramie? Poradnik

Zanim rozpoczniemy omawianie poszczególnych etapów tworzenia i rozbudowywania profilu na Instagramie, musimy powiedzieć sobie czym jest Instagram i czym się charakteryzuje. Instagram to przede wszystkim aplikacja do dzielenia się zdjęciami, relacjami oraz krótkimi filmami video z innymi użytkownikami. Konta w aplikacji mają zarówno celebryci, jak i zwyczajni użytkownicy. Instagram do interakcji między użytkownikami posiada 3 przyciski znajdujące się pod udostępnionym zdjęciem lub filmikiem. Można to zdjęcie polubić w postaci serduszka, skomentować lub przesłać dalej tzw. DM-em czyli wiadomością prywatną. W dalszej części powiemy sobie o zakładaniu konta oraz najważniejszych elementach o jakich należy pamiętać tworząc treść, która ma szybko rozbudować nasz profil.

Tworzenie profilu na Instagramie

Do stworzenia profilu na Instagramie potrzebna jest nam w pierwszej kolejności aplikacja Instagram, którą można pobrać ze Sklepu Play jak i AppStore oraz adres mailowy. Zakładamy konto wpisując nazwę użytkownika jaką będziemy się posługiwali podczas korzystania z aplikacji, hasło dostępu oraz adres mailowy potrzebny do potwierdzenia naszej tożsamości. Możemy także połączyć nasze konto na Instagramie z kontem na Facebooku. Ustawiamy zdjęcie profilowe wyświetlane w lewym górnym rogu naszego profilu i możemy zacząć zabawę z publikacją treści. 

Udostępnianie treści i tworzenie rozpoznawalności

Instagram posiada bardzo dużo ułatwień dla początkujących użytkowników pozwalających retuszować zdjęcia, które dodajemy, tworzyć opisy, dodawać hashtagi, oznaczać miejsca i znajomych czy korzystać ze statystyk czy tworzyć relację. Aby dodać zdjęcie musimy wcisnąć znaczek plusa znajdujący się na środku naszego profilu. Po wyświetleniu się galerii zdjęć, wybieramy to które chcemy udostępnić i tworzymy do niego opis. Do opisu można dołączyć zestaw hashtagów, czyli słów mających przybliżyć treść zdjęcia poprzedzonych znaczkiem „#”. Dzięki temu algorytm wyświetla nasze zdjęcia użytkownikom z całego świata zainteresowanych konkretną treścią. Poza dodawaniem zdjęć możemy tworzyć relacje, które będą wyświetlane w naszym profilu przez okres 24 godzin po naciśnięciu zdjęcia profilowego. W relacjach możemy dodawać zdjęcia lub krótkie 10-sekundowe filmy nagrywane na żywo. Aby wejść do menu nagrywania relacji musimy przesunąć palcem w prawo po ekranie, co otworzy nam aparat z funkcją dodawania relacji.

Interakcje z widzami i czemu tak ważna jest systematyczność?

Instagram podobnie jak większość innych tego typu portali uwielbia interakcję między widzem, a twórcą. Dlatego dodając zdjęcia, dobrze robić to systematycznie każdego dnia o konkretnej godzinie. Wtedy algorytm widząc aktywność częściej pokazuje naszą twórczość innym użytkownikom. Podczas tworzenia relacji także możemy zwracać się bezpośrednio do widzów, oznaczać ich treści w naszej relacji czy tworzyć konkursy. Rosnąca popularność naszego profilu pozwoli nam na pokazanie się markom, które zainteresowane reklamowaniem ich produktów mogą zaproponować nam dodawania tzw. postów sponsorowanych, za które to otrzymamy odpowiednie wynagrodzenie lub nagrodę w postaci prezentu od marki. Instagram to narzędzie przyszłości, którego użytkowanie i znajomość obsługi leży w interesie każdego z nas. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *