Polecany robot sprzątający. Jaki robot sprzątający wybrać?

Nie da się ukryć, że obecnie tradycyjne odkurzacze, a także mopy zostały zastąpione przez roboty sprzątające najwyższej klasy. Tego typu urządzenia znacznie ułatwiają sprzątanie, a przede wszystkim, możemy dzięki nim zaoszczędzić całą masę czasu i poświęcić go na wykonywanie innych czynności. Niemniej jednak wybór pierwszego robota sprzątającego może być niezwykle trudny. Na co więc zwrócić uwagę?

Robot sprzątający z mopowaniem czy odkurzający?

Zacznijmy od rozróżnienia tych dwóch polecanych robotów sprzątających. Ten z funkcją mopowania, wyposażony będzie w specjalne nakładki czyszczące, dzięki którym możliwe będzie sprzątanie zarówno na sucho jak i na mokro. Co więcej robot sprzątający z mopowaniem będzie wyposażony w specjalny zbiornik, który należy napełnić wodą. Wówczas tego typu urządzenie będzie pracowało na zasadzie zwilżenia powierzchni, a następnie przy pomocy zamontowanej nasadki ze ściereczką, usunie brud. Robot ten świetnie poradzi sobie ze świeżymi zabrudzeniami, natomiast może mieć problem z usunięciem tym starszym. Robot sprzątający z funkcją odkurzania działa natomiast zupełnie inaczej. Najczęściej jest on wyposażony w dwie, boczne szczotki, które zagarniają zabrudzenia z brzegów i z narożników. Trafiają one bezpośrednio pod robot sprzątający i są zagarniane do środka urządzenia. Świetnie sprawdzi się on do usuwania sierści, a także włosów.

Nawigacja robota sprzątającego, czy w jaki sposób się on porusza

Kolejną istotną kwestią przy wyborze robota sprzątającego jest jego nawigacja. Od niej zależy jak szybko i jak skutecznie będzie on wstanie usunąć zabrudzenia. Polecane roboty sprzątające powinny być wyposażone w kilkanaście czujników, które będą wstanie wykryć przeszkody w postaci mebli czy schodów. Niektóre modele mogą pracować na zasadzie zaawansowanych algorytmów nawigacyjnych, a także czujników laserowych. Wówczas można taki robot wysłać np. do konkretnego pokoju. Świetnie sprawdzi się on w przypadku dużych domów, do mniejszych mieszkać, z całą pewnością wystarczą urządzenia wyposażone w podstawowe czujniki.

Sterowanie robotem sprzątającym

Robotami sprzątającymi zwykle można kierować na kilka sposobów. Najprostsze modele wyposażone są w pilot lub w prosty w obsłudze panel sterujący, który ma szereg przycisków w obudowie. Wystarczy wcisnąć odpowiedni z nich, by urządzenie zaczęło swoją pracę. Znacznie bardziej polecane są jednak roboty sprzątające, którymi można sterować z pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Wówczas można nawet ustalić harmonogram sprzątania, a urządzenie będzie rozpoczynało swoją pracę w określonych dniach, a nawet i o określonych godzinach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *